نوشتن در وردپرس نسخه 4.9 به بالا

ایجاد نوشته در وردپرس نسخه 4.9 به بالا

نوشتن در وردپرس نسخه 4.9 به بالا

نوشتن در وردپرس نسخه 5

تغییرات ایجاد شده در نسخه جدید وردپرس همه را غافلگیر کرده بنابراین سعی کردیم در اینجا کمی راجع به نحوه نوشتن در این ادیتور پیشرفته صحبت کنیم . عمده ترین تغییر در بخش نوشتاری و بدنه ادیتور ایجاد شده است و بدین صورت هست که شما با بلوک ها کار می کنید .

سه بلوک عمده که استفاده می کنیم :

1-media یا همان بلوکی که عکس و فیلم در داخل نوشته می گذاریم

2-بلوک پاراگراف هست که با علامت P مشخص هست

3- بلوک هدینگ هست که با علامت T مشخص شده
می تونی با علامت + تعیین کنی چه بلوکی میخوایی و اگه بعد از هر پاراگراف اینتر بزنی یه پاراگراف به طور پیشفرض ایجاد میشود

در هر بلوک در گوشه های سمت راست و چپ یک علامت q مانند و یک علامت سه نقطه به معنای گزینه بیشتر more option وجود دارد با علامت q مانند می تونی نوع بلوک رو تعیین که چه نوعی باشه مثلا هدینگ ، پاراگراف یا عکس و رسانه یا کوتیشن و verse یا به ادیتور کلاسیک نسخه های پیشین برید . خب تا اینجای کار تونستیم با بلوک ها کار کنیم و گزینه more option هم می تونی اون بلوک رو کپی کنی یا محل بلوک رو تغییر بدی در نوشته ها یا گزینه آخر که مربوط به حذف بلوک هست remove block .

اگر ویرایشگر قدیمی مانند شکل زیر دیدید می تونید با بردن موس روی ادیتور و کلیک بر روی + در سمت راست بلوک ، گزینه more option  در سمت چپ فعال می شود و می تونید اون رو حذف کنید یا از گزینه کناری اون change block type نوع بلوک رو تغییر و مثلا بر روی پاراگراف یا هدینگ قرار دهید.

سمت راست +و سمت چپ گزینه های more option و change block type

MASTERDOC.IR­

نوشتن در وردپرس نسخه 4.9 به بالا


تهیه و تنظیم مهرماه 98

مطالب مرتبط


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/cpanel/php/sessions/ea-php73) in Unknown on line 0