قلب مصنوعی

قلب مصنوعی

قلب مصنوعی

قلب مصنوعی

قلب مصنوعی

فهرست مطالب
قلب مصنوعی    1
کشف های اساسی در بوجود آمدن قلب مصنوعی:    1
نحوه عملکرد قلب مصنوعی    2
اجزای قلب مصنوعی    2
پمپ هیدرولیک    3
دریچه ورودی    3
سیستم انتقال انرژی به صورت بی‌سیم    3
باتری داخلی    3
باتری خارجی    3
واحد کنترل    4
مراحل جراحی    4
جای‌گذاری سیم‌پیچ داخلی در شکم    4
شرایط دریافت پیوند    5
مقایسه قلب مصنوعی و طبیعی:    5
راهنماي قلب مصنوعي Abiocor    6
منابع:    7

در سال ۱۹۸۲،Paul Winchel نمونه اولیه‌ای از یک قلب مصنوعی را طراحی‌کرد، اما استفاده از آن در بدن یک انسان کاری مخاطره‌آمیز به‌نظرمی‌رسید. درنهایت جراح متبحری به نام دکتر William Devries از دانشگاه Utah آمریکا تصمیم به انجام این پیوند گرفت. او این دستگاه را Jarvik-۷‎ نامید. این نخستین ماشینی بود که می‌توانست به طور دائم جایگزین قلب شود. بیمار دریافت‌کننده پیوند، دندانپزشکی ۶۱ ساله به نام Barney Clark بود. شانس زندگی او در صورت عدم دریافت پیوند، کمتر از سی روز پیش‌بینی می‌شد. جراحی با موففیت انجام‌شد و کلارک ۱۱۲ روز زنده ماند...ادامه مطلب…..
یکی از ویژگی‌های Jervik-۷‎، به‌کارگیری نوعی فلز مخصوص در حفرات داخلی آن بود. خون در برخورد با این نوع فلز منعقد می‌شد و لایه‌ای در داخل حفرات تشکیل می‌داد. این امر سبب تسهیل حرکت خون در قلب می‌شد.
عملکرد‎ Jarvik-۷‎همانند پمپ هوا طراحی شده‌بود و برخلاف مدل پیشرفته امروزی، لازم بود چندین رشته سیم از بدن بیمار بیرون بیاید و به منبع نغذیه خارجی متصل شود. طبیعی‌ترین پیامد این طراحی، بروز عفونت‌های متعدد در محل عبور سیم‌ها از پوست بود. پیش از توقف تولیدJarvik-۷‎، در چندین بیمار دیگر نیز، از آن استفاده شد، اما به‌علت بروز مشکلات فنی نظیر خطاهای مکانیکی و حجم بسیار بزرگ دستگاه، تولید آن متوقف شد.
دو کشف اساسی، در تولید قلب‌های مصنوعی مدرن نقشی کلیدی داشتند؛ مورد اول تولید پوریه ضدانعقاد است که در لایه بیرونی قلب مصنوعی استفاده می‌شود و احتمال پس‌زده‌شدن آن را از سوی سیستم ایمنی و بافت‌های اطراف به حداقل می‌رساند. کشف مهم دیگر، اختراع سیستم منبع تغذیه قابل کاشت درون بدن است که هیچ‌گونه حرارتی در بافت‌های اطراف خود ایجادنمی‌کند. این دو کشف از ابداعات فردی به نام Hiroaki Harusaki است.
این دو ویژگی به همراه ده‌ها تکنولوژی دیگر، در قالب یک مدل قلب مصنوعی

این تحقیق در 8 صفحه با فونت 14 و فاصله 1.15 تنظیم شده است که شامل صفحه فهرست مطالب بصورت کاملا مرتب ، متن تحقیق و منابع به همراه عکس های کاربردی می باشد.حجم فایل:371 کیلوبایت

قلب مصنوعی

قلب مصنوعی


تهیه و تنظیم مهرماه 98

مطالب مرتبط