پاورپوینت هادردیسک

پاورپوینت هادردیسک

فهرست مطالب
درایو سخت
تاریخچه
فناوری ساخت
ظرفیت وسرعت دسترسی
اندازه گیری ظرفیت
مشخصات دیسک های سخت
تشکر و قدردانی
درایو دیسک سخت (به انگلیسی: hard disk drive) یکی از قطعات رایانه است.
دیسک سخت وسیله‌ای است با یک یا چند صفحه که سطح آن‌ها با موادی پوشش داده شده که بتوان داده‌ها را به
طور مغناطیسی بر روی آن‌ها ضبط نمود. این وسیله علاوه بر صفحه‌های مذکور حاوی هدهای خواندن/نوشتن، سازوکارتعیین محل هد، و موتوری است که در محفظه‌ای جای داده می‌شود تا از آلودگی‌های خارجی در امان باشد.
این محیط محافظت  شده به هدها امکان می‌دهد تا به اندازهٔ ۱۰ تا ۲۵ میلیونیم اینچ از سطح صفحه‌ای که عموماً ۳۶۰۰ تا ۷۲۰۰ دور در دقیقه می‌زند فاصله داشته باشد بنایراین حجم داده‌های قابل ذخیره‌سازی وسرعت دستیابی به آنها نسبت به فلاپی‌دیسک‌ها بسیار بیشتر است. در دیسکهای سخت جدید که به آنها دوربالا نیز گفته می‌شود، سرعت چرخش دیسک به ۱۵۰۰۰ دور در دقیقه (RPM) می‌رسد. ظرفیت دیسک‌های سخت به مراتب از فلاپی دیسک‌ها بیشتر بوده و هر روز به ظرفیت آنها افزوده می‌شود به عنوان مثال امروزه ظرفیت متوسط دیسک‌های سخت در حدود ۳ ترابایت است. در دیسک‌های سخت چند صفحه دیسک جای داده می‌شود تا دیسک گردان بتواتند به بیش از یک صفحه دستیابی داشته باشد.

این پاورپوینت در 23 اسلاید تنظیم شده است که شامل اسلاید معرفی ، اسلاید فهرست مطالب با امکان لینک به سایر صفحات ، اسلایدهای متن تحقیق با افکت طراحی  ورنگ بندی عالی ، اسلاید تشکر و پایانی. حجم فایل475 کیلوبایت

اسلاید فهرست مطالب هارددیسک

اسلاید فهرست مطالب هارددیسک


تهیه و تنظیم مهرماه 98

مطالب مرتبط