ویژگی های جمعیتی استان اردبیل

ویژگی های جمعیتی استان اردبیل

جمعیت شهرهای استان اردبیل براساس سرشماری سال ۱۳۸۵ و ۱۳۹۰ خورشیدی:

دانلود فایل ورد ویژگی های جمعیتی استان اردبیل در 2 صفحه به صورت رایگان

استان اردبیل:
استان اردبیل یکی از استانهای ایران است که در شمال غربی این کشور در منطقه آذربایجان واقع شده‌است. مساحت این استان ۱۷۹۵۳ کیلومتر مربع (حدوداً ۱٫۰۹ درصد از مساحت کل کشور) و جمعیت آن بر اساس سرشماری سال ۱۳۹۰ برابر یک میلیون و ۲۴۹ هزار نفر می‌باشد. مرکز این استان شهر اردبیل است و بر طبق آخرین تقسیمات کشوری، شامل ۱۰ شهرستان، ۲۵ بخش، ۲۱ شهر و ۶۶ دهستان می‌شود. در ۲۲ دی سال ۱۳۷۱ لایحه استان شدن اردبیل در مجلس شورای اسلامی تصویب شد و این استان در ۲۳ فروردین سال ۱۳۷۲ پس از نزدیک به ۳۰ سال پیگیری مردم اردبیل، از استان آذربایجان شرقی جدا و به استانی مستقل تبدیل شد.

فروشگاه علمی masterdoc.ir

فروشگاه علمی

استان اردبیل یکی از مناطق گردشگری در ایران است. یکی از ویژگی‌های این استان آب و هوای مطبوع و خنک این منطقه در فصل‌های بهار و تابستان است. مجتمع‌های آبگرم سرعین در ۲۲ کیلومتری غرب شهر اردبیل یکی از مشهورترین مناطق گردشگری استان اردبیل است که در فصل‌های گرم -به خصوص تابستان- میزبان ده‌ها هزار نفر گردشگر از اقصی‌نقاط ایران و کشورهای خارجی است. سرعین بیش‌ترین تعداد هتل و هتل آپارتمان‌ها را با جمعیت نسبتاً کم ساکن در خود در مقایسه با سایر مناطق گردشگری ایران دارد.

دانلود فایل ورد در ۲ صفحه درباره استان اردبیل و شهرستا نهای آن به صورت رایگان

،ویژگی های جمعیتی استان اردبیل، تحقیق درباره استان اردبیل و شهرستان های آن، سایت امار درباره استان اردبیل،تحقیق درباره ویژگی های جمعیتی اردبیل، تحقیق آماده درباره ویژگی های استان اردبیل،تحقیق آماده درباره استان اردبیل، تحقیق درباره جمعیت استان اردبیل،تحقیق درباره ویژگی های جمعیتی اردبیل از سایت آمار، تحقیق ورد درباره استان اردبیل

تهیه و تنظیم مهرماه 98

مطالب مرتبط