پاورپوینت میرزا کوچک خان جنگلی

پاورپوینت میرزا کوچک خان جنگلی

پاورپوینت میرزا کوچک خان جنگلی

زندگی نامه
یونس معروف به میرزا کوچک فرزند میرزا بزرگ در سال ۱۲۵۷ ه. ش. در محله قدیمی استادسرا شهر رشت در خانواده‌ای متوسط چشم به جهان گشود. پدر و مادر وی از خاندان رشوند‌های الموت قزوین بودند. وی سنین آغاز عمر را در مدرسه حاجی حسن واقع در صالح آباد شهر رشت و مدرسه جامع به آموختن صرف و نحو و تحصیلات دینی گذرانید. پس از آن به قزوین رفته و در مدرسهٔ صالحیه تحصیل دروس حوزوی را ادامه داد و چندی هم در مدرسه محمودیهٔ تهران به همین منظور اقامت گزید. پایه آموزش حوزوی، می‌توانست وی را در سلک یک روحانی تربیت کند، امّا حوادث و انقلابات کشور مسیر افکارش را تغییر داد و او را به راهی دیگر کشاند.

تحصیلات

میرزا کوچک خان تحصیلات اولیه خود را در مدرسه حاج حسن، واقع در صالح آباد رشت و نیز مدرسه جامع که در آن موقع رونق خوبی داشت، گذراند. سپس به تهران عزیمت کرد و در مدرسه محمودیه حجره ای گرفت و به تحصیلات خویش ادامه داد. بنابر نقل رضا مظفری در کتاب مشاهیر گیلان او در آستانه نیل به مقام اجتهاد بود که تحولات ایران آن زمان مسیر زندگی اش را تغییر داد. شیخ یونس عمده تحصیلات خود را نزد استادی به نام خلخالی گذراند. او شدیدا تحت تأثیر استاد و سخنان دلنشین او قرار گرفت.

فهرست مطالب

تولد و کودکی
تحصیلات
شخصیت میرزا
آغاز فعالیت
اوضاع کشور درزمان میرزا
انسجام تشکیلاتی
هجرت به قفقاز
بازگشت به کشور
میرزا کوچک خان در نهضت مشروطه
تشکیل هیات اتحاد اسلام
وضعیت گیلان درزمان میرزا
آغاز نهضت
روس ها و نهضت جنگل
حاکمیت تدریجی جنگلی ها بر گیلان
اختلافات داخلی و خیانت منافقان
ماموریت رضا خان برای سرکوب نهضت
مرگ میرزا کوچک خان
منابع

این پاورپوینت در 36 اسلاید تنظیم شده است که شامل صفحه اول و معرفی ،اسلایدهای متن با افکت و طراحی خوب،فهرست مطالب با امکان بینک به سایر صفحات،و صفحه تقدیر و تکشر و منابع وپایانی که در عکس های زیر مشاهده می فرمایید. حجم فایل 536 کیلوبایت

پاورپوینت میرزا کوچک خان جنگلی

پاورپوینت میرزا کوچک خان جنگلی

پاورپوینت میرزا کوچک خان جنگلی

 پاورپوینت میرزا کوچک خان جنگلی fehrest-mataleb-mirza

پاورپوینت میرزا کوچک خان جنگلی

 


تهیه و تنظیم مهرماه 98

مطالب مرتبط