پاورپوینت سیدجمال الدین اسدآبادی

پاورپوینت سیدجمال الدین اسدآبادی

پاورپوینت سیدجمال الدین اسدآبادی seyed-jamal

پاورپوینت سیدجمال الدین اسدآبادی seyed-jamal

پاورپوینت سیدجمال الدین اسدآبادی

سید جمال‌الدّین اسدآبادی (۱۲۱۷ خورشیدی اسدآباد همدان – ۱۲۷۵ خورشیدی استامبول) که از او با نام‌های جمال‌الدین الافغانی و سید محمد بن صفدر الحسین نیز نام برده می‌شود. اندیشمند سیاسی و مبلغ اندیشه اتحاد اسلام بود. وی همچنین از اولین نظریه پردازان بنیادگرایی اسلامی محسوب می‌شود. از او با عنوان آغازگر نهضت بیداری اسلامی در سده‌های اخیر نام می‌برند.

ملیت اطلاعات اندکی درباره محل تولد و خانواده وی در دست است و محل تولد او همیشه محل اختلاف بوده‌است.[ با وجود لقب «افغان» که او خود را با آن معرفی می‌نمود و با آن شناخته شده بود، وی ایرانی و شیعه و از مردم اسدآباد همدان بود. گمان می‌رود که سیدجمال‌الدین صلاح نمی‌دانسته کسی به هویت وی پی ببرد به طوری که گاهی به جای اسدآبادی، اسعدآبادی امضا می‌نمود.محمد عبده شاگرد سید جمال الدین و مترجم کتاب نیچریه وی به زبان عربی، در مقدمه ترجمه کتاب می‌نویسد، سید جمال الدین ایرانی بود ولی به دو علت خود را افغانی معرفی می‌نمود: اول اینکه بتواند در کشورهای عربی خود را سنی معرفی کند و به هدف‌هایش برسد. دوم اینکه خود را از دست مقررات سختی که دولت ایران برای اتباعش در خارج قرار داده بود برهاند.

محمد عبده شاگرد سید جمال الدین و مترجم کتاب نیچریه وی به زبان عربی، در مقدمه ترجمه کتاب می‌نویسد، سید جمال الدین ایرانی بود ولی به دو علت خود را افغانی معرفی می‌نمود: اول اینکه بتواند در کشورهای عربی خود را سنی معرفی کند و به هدف‌هایش برسد. دوم اینکه خود را از دست مقررات سختی که دولت ایران برای اتباعش در خارج قرار داده بود برهاند.

فهرست مطالب

مقدمه
ملیت
کودکی و نوجوانی
جوانی
در هندوستان
در مصر
سفر به اروپا، بازگشت به ایران و اخراج توسط ناصرالدین‌شاه
در عثمانی
همفکران و مریدان
ترور ناصرالدین شاه
مرگ
در بوته نقد خود
آثار
منابع
تشکر و قدردانی پاورپوینت سیدجمال الدین اسدآبادی

اسلاید فهرست مطالب پاورپوینت سیدجمال الدین اسدآبادی

اسلاید فهرست مطالب پاورپوینت سیدجمال الدین اسدآبادی

این تحقیق شامل 21 اسلاید پاورپوینت می باشد شامل صفحه اول فهرست بندی با امکان لینک به صفحه های دیگر صفحه منابع و صفحه تقدیر و تشکر


تهیه و تنظیم مهرماه 98

مطالب مرتبط